به گزارش "ورزش سه"، توپچی ها که در فینال جام حذفی هم رقیب همشهری را شکست داده بودند، در دیدار امروز بعد از تساوی در وقت های قانونی، موفق شدند در ضربات پنالتی مقابل چلسی به برتری برسند و فاتح جام کامیونیتی شیلد شوند.


آرسنال و چلسی که فصل گذشته فینال جام حذفی را نیز مقابل هم برگزار کرده بودند و این دیدار  با برتری توپچی ها خاتمه یافته بود، از همان ابتدا سوپرکاپ را با جدیت آغاز کردند ولی با گذشت زمان این آرسنال بود که بازی را در دست گرفت و چند حمله خطرناک را نیز روی دروازه چلسی تدارک دید.

 

در همان دقایق ابتدایی، ضربه آیووبی در حال ورود به دروازه با دخالت مدافعان چلسی راهی کرنر شد. بازی با برتری توپچی ها ادامه داشت و دقیقه 23 لاکازت، مهاجم جدید آرسنال با یک ضربه فنی بغل پا توپ را به تیر عمودی دروازه کوبید تا چلسی با خوش شانسی محض از دریافت گل بگریزد.

 

چلسی که تحت تاثیر بازی سرخپوشان قرار داشت دقیقه 32 با شوت موزس اولین موقعیت جدی خود را خلق کرد که با واکنش چک ره به جایی نبرد. گلر آرسنال کمی بعد ضربه پدرو را نیز به زیبایی مهار کرد تا حساب کار مساوی باقی بماند.

 

در دقایق پایانی، ویلیان پس از گذر از سد بیرین درون محوطه جریمه آرسنال خود را به زمین انداخت. در ابتدا همه تصور کردند داور اعلام پنالتی کرده اما ثانیه ای بعد او به ویلیان به دلیل تمارض کارت زرد نشان داد. در نهایت این بازی جذاب و سراسر هجومی با تساوی بدون گل در نیمه اول به اتمام رسید.

 

تنها دو دقیقه از شروع نیمه دوم گذشته بود که چلسی به گل دست یافت.

 

کرنر ارسالی از سمت چپ خط دفاعی آرسنال با ضربه ی ژاکا به بیرون محوطه ی جریمه فرستاده شد. در برگشت، کیهیل مدافع جلو کشیده ی تیم چلسی توپ را با سر به پشت مدافعین چلسی فرستاد و موزس، وینگر تیم چلسی پشت مدافعین پس از کنترل توپ با یک ضربه ی پای راست گل اول بازی را به ثمر رساند.

 

آرسنال پس از دریافت گل بر فشار حملات خود افزود و بازی را کاملا در اختیار گرفت. 

 

توپچی ها تا بیرون محوطه جریمه به خوبی جلو می آمدند ولی برای رسیدن به گل برنامه خاصی نداشتند. دفاع همه جانبه و هوشمندانه چلسی نیز مزید بر علت بود تا آرسنال به در بسته بخورد.

 

دقیقه 64  تکل فوق العاده داوید لوئیز باعث جلوگیری از گلزنی آرسنالی ها داخل محوطه جریمه شد.

 

ونگر برای رسیدن به گل ژیرو و والکات را از دقیقه 65 وارد بازی کرد ضمن اینکه کونته نیز موراتا را از دقیقه 70 به زمین فرستاد.

 

آرسنال دقیقه 75 تا آستانه گلزنی پیش رفت اما شوت محکم ژاکا را کورتوا با واکنشی استثنایی به کرنر فرستاد.

 

پدرو دقیقه 81 از زمین بازی اخراج شد تا کار برای چلسی سخت شود. توپچی ها سرانجام مزد حملات پردامنه خود را در دقیقه 82 گرفتند.

 

بلافاصله پس از اخراج پدرو، کولاسیناچ بازیکن تعویضی ونگر که بر اثر مصدومیت مرتساکر وارد زمین شده بود، موفق شد روی ارسال دقیق گرانیت ژاکا حساب کار را به تساوی بکشاند  تا آرسنال در 10 دقیقه ی پایانی فرصت پیروزی مقابل تیم 10 نفره ی کونته را داشته باشد. در نهایت حملات توپچی ها نتیجه ای نداشت و بازی با تساوی 1-1 خاتمه یافت تا همه چیز در ضربات پنالتی مشخص شود.
در ضربات پنالتی آرسنالی ها بهتر کار کردند و با برتری 4-1، توانستند به پیروزی برسند.

 

 

 


ترکیب آرسنال:
پیتر چک، هولدینگ، پرمرتساکر( 40 کولاسیناچ) ، مونرئال، محمد الننی، گرانیت ژاکا، هکتور بلرین، چمبرلین، آیوبی (67 تئو ولکات) ، ولبک، لاکازت (67 اولیویر ژیرود) .
سرمربی: آرسن ونگر.

 

 


ترکیب چلسی:
کورتوا، سزار آزپیلیکوئتا، داوید لوییز، گری کیهیل، ویکتر موزس، سسک فابرگاس، انگولو کانته، میکل آلونسو(79 رودیگر )، ویلیان، پدرو، بتشوایی( 74 آلوارو موراتا ).
سرمربی: آنتونیو کونته.

 

 

 

 

 

شرح گل 


چلسی (1-0): کرنر ارسالی از سمت چپ خط دفاعی آرسنال با ضربه ی ژاکا به بیرون محوطه ی جریمه فرستاده شد. در برگشت کیهیل مدافع جلو کشیده ی تیم چلسی توپ را با سر به پشت مدافعین چلسی فرستاد و موزس وینگر تیم چلسی پشت مدافعین پس از کنترل توپ با یک ضربه ی پای راست گل اول بازی را در دقیقه ی 46 و همان ابتدای نیمه ی دوم ثبت کرد.

 

 

 

آرسنال (1-1): در دقیقه 80 و بلافاصله پس از اخراج پدرو، کولاسیناچ بازیکن تعویضی ونگر که بر اثر مصدومیت مرتساکر وارد زمین شده بود، موفق شد روی ارسال دقیق گرانیت ژاکا حساب کار را به تساوی بکشاند  تا آرسنال در 10 دقیقه ی پایانی فرصت پیروزی مقابل تیم 10 نفره ی کونته را داشته باشد.

 

 

 

دقایق حساس:

 

دقیقه 7: ارسال کات بک آیوبی وینگر راست آرسنال به شکل خطرناکی از عرض خط دروازه ی چلسی عبور کرد و با دخالت بازیکنان به کرنر رفت.

دقیقه 23: همکاری تماشایی ولبک و لاکازت موقعیت مناسبی را در اختیار لاکازت قرار داد و ضربه ی  فنی این بازیکن با بغل پا به دیرک عمودی دروازه برخورد کرد و در برگشت مدافعین آرسنال توپ را برگشت دادند.

 

 

دقیقه 32: نفوذ باتشوآیی و شوت موزس از زاویه بسته، با واکنش پیتر چک همراه شد.

دقیقه 35: شوت پای چپ پدرو پس از پاس زیبای ویلیان، با واکنش پیتر چک به بازی برگشت داده شد.

دقیقه 43: شوت آرام آیوبی هافبک چپ آرسنال پس از چند دریبل تکنیکی به راحتی در دستان گلر تیم چلسی قرار گرفت.

دقیقه 50: شوت محمد الننی از پشت محوطه ی جریمه با فاصله از بالای دروازه راهی اوت شد.

دقیقه 59: تیم آرسنال برای رسیدن به گل حملات خود را از سمت راست با حضور  بلرین دنبال می کند. در یکی از این حملات ارسال بلرین به صورت مستقیم در حال ورود به دروازه بود که کورتوآ با واکنش به موقع توپ را به کرنر فرستاد.

دقیقه 64: تکل فوق العاده داوید لوئیز  باعث جلوگیری از گلزنی آرسنالی ها داخل محوطه جریمه شد.

دقیقه 75: شوت از راه دور گرانیت ژاکا با واکنش فوق العاده تیبو کورتوآ سنگربان چلسی به کرنر فرستاده شد.

دقیقه 90+2: ارسال دقیق فابرگاس روی سر موراتا آمد ولی ضربه ی این بازیکن با اختلاف از کنار دورازه به بیرون رفت.

 

در حاشیه


* موراتا مهاجم گران قیمت تیم چلسی که یکی از داغ ترین سوژه های فصل نقل و انتقالات بود، در این دیدار روی نیمکت قرار دارد و کونته ترجیح داده تا از باتشوآیی در پست مهاجم هدف استفاده کند.

* پدرو مهاجم تیم چلسی به دلیل آسیب دیدگی که از ناحیه ی صورت در رقابت های دوستانه داشته، در این دیدار از ماسک برای حفاظت از صورت خود استفاده کرده است.

* مسوت اوزیل هافبک تیم آرسنال به دلیل مصدومیت از ناحیه ی زانو این دیدار را از دست داده است.

* لورن کوشیلنی دیگر غائب سرشناس توپچی ها در این دیدار است.

* مسوت اوزیل و آرون رمزی به دلیل اینکه مصدومیتشان تشدید نشود در این دیدار حضور ندارند؛ در حالی که مصطفی و سانچز به تازگی به تمرینات ملحق شده اند و به همین دلیل در فهرست بازیکنان دعوت شده به این دیدار قرار نگرفته اند.

* مصدومیت مرتساکر باعث شده برای دقایقی در بازی توقف ایجاد شود.

* شکستگی پر مرتساکر سبب شد تا ونگر یک تعویض اجباری را در تیمش ایجاد کند.

 

 

* برخورد شدید سر گری کیهیل و داوید لوئیز با مصدومیت این دو بازیکن از ناحیه سر و صورت همراه شد و بازی به همین دلیل در دقیقه ی 56 متوقف شده است.

 

 

* لوئیر و کیهیل دو مدافع تیم چلسی پس از مداوا توسط تیم پزشکی چلسی، مهیای بازی شده اند.

* ویکتور موزس پس از 27 بازی موفق شد برای چلسی گلزنی کند. آخرین گل موزس در نوامبر 2017 مقابل تاتنهام رقم خورده بود.

* خریدهای جدید چلسی نظیر رودیگر و موراتا در حال گرم کردن خود برای ورود به زمین مسابقه هستند.

* آلوارو موراتا در دقیقه ی 74 وارد زمین شد تا اولین دیدار رسمی خود را برای چلسی در ورزشگاه ومبلی لندن انجام دهد.

* 10 دقیقه مانده به پایان بازی پدرو به دلیل خطای شدید روی محمد الننی از زمین مسابقه اخراج شد.

 

 

 

* در صورتی که بازی به ضربات پنالتی کشیده شود، سیستم جدید ضربات پنالتی لحاظ خواهد شد.

* داور 5 دقیقه تلف شده برای نیمه ی دوم بازی در نظر گرفته است.

منبع : ورزش سه